Przeprowadzki-Blog.pl

Prawdziwe doświadczenia autora

Miej dzisiaj wspaniały dzień!

Zmiana miejsca zamieszkania

Przeprowadzka to w przypadku większości osób niezwykle ważny moment w życiu. Zmieniamy bowiem nie tylko otoczenie, w którym przebywamy, ale często również sposób naszego życia. Aby cały ten proces przebiegł jak najsprawniej warto jednak dobrze się do niego przygotować, tak by wizja pakowania wszystkich zgromadzonych rzeczy po prostu nas nie przerażała. Od czego zatem powinniśmy zacząć?

Kartony do przeprowadzkiSwoje działania najlepiej jest rozpocząć już na miesiąc przed terminem wyprowadzki. Już wtedy postarajmy się o urlop oraz ustalmy konkretny termin z wybraną firmą przeprowadzkową, jeśli oczywiście planujemy skorzystać z takich usług. Warto także z wyprzedzeniem poinformować o naszym nowym adresie stosowne urzędy, bank czy firmę telekomunikacyjną. Dzięki temu, od samego początku będziemy otrzymywali ważną korespondencję do nowego miejsca zamieszkania.

Na 2-3 tygodnie przed przeprowadzką musimy zacząć robić porządki i spakować rzeczy, których nie używamy zbyt często. Warto się zastanowić czy wszystko co znajduje się w naszym mieszkaniu jest nam rzeczywiście potrzebne. Jeśli nie, powinniśmy się pozbyć takich „gratów”, wyrzucając je lub przekazując komuś innemu.

Warto przygotować się wcześniej

Do spakowania naszych rzeczy przydadzą się kartony oraz folia bąbelkowa, w którą spakujemy chociażby szkło czy porcelanę. Na ciuchy czy dziecięce zabawki często wystarczającym opakowaniem są też duże worki. Pamiętajmy jednak aby wszystko dokładnie oznaczać, tak by po przeniesieniu kartonów do nowego mieszkania, łatwiej było nam się rozpakować. Wystarczy zatem zwykła naklejka czy napis markerem oznaczającym, że dane rzeczy są z kuchni, łazienki czy sypialni.

Na około tydzień przez przeprowadzką powinniśmy zacząć opróżniać naszą lodówkę, przede wszystkim z mrożonek. Ograniczmy zatem zakupy i korzystajmy z tego co mamy. Pamiętajmy także o spakowaniu wszystkich ważnych dokumentów oraz kluczy do jednej torby, którą zawsze powinniśmy mieć przy sobie. Dzięki temu, w razie potrzeby nie będziemy w panice przeszukiwać kolejnych kartonów, marnując przy tym cenny czas.